Через воєнний час поліція хоче розширення повноважень
Загрузка плеера...

У Національній поліції вимагають тимчасового розширення повноважень співробітників. Аргументують це тим, що таким чином буде посилена боротьба з незаконним обігом зброї із зони антитерористичної операції до мирних регіонів держави.

Про це заявив перший заступник Нацполіції В'ячеслав Аброськін на своїй сторінці у Facebook.

У повідомленні сказано, що наразі боротьба триває лише з наслідками злочинів. А от протидіяти їм правоохоронці не мають змоги, адже не мають права проводити ретельні огляди підозрілих осіб та транспортних засобів без дозволу суду або згоди власника авто.

У своєму дописі Аброськін написав про наявність воєнного часу, а всі чинні закони розраховані на мирне життя. Відповідно, на його думку, ефективне протистояння нинішнім загрозам відсутнє.

У силовій структурі вважають, що до чинного законодавства потрібно внести зміни, які відповідатимуть реаліям. Зараз стає необхідністю "прийняття відповідних тимчасових рішень, яким, наприклад, у розгул організованої злочинності в 90-ті роки став указ президента щодо посилення боротьби з організованою злочинністю, що надав додаткові тимчасові повноваження органам правопорядку".

Варто зауважити, що це вже не перша спроба правоохоронців переконати суспільство в необхідності розширення повноважень поліції. Раніше, після розстрілу патрульних у Дніпрі, представники Нацполіції вже намагалися ініціювати обговорення щодо впровадження в Україні презумпції правоти поліцейського. Однак проти цієї ідеї виступили активісти, представники громадських організацій та багато політиків. Люди вважають, що такий крок буде останньою краплею на шляху перетворення нашої країни в поліцейську державу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram