Греки виступили проти Македонії
Загрузка плеера...

Греки не хочуть, щоб назву "Македонія" використовували на позначення сусідньої держави – Колишньої Югославської Республіки Македонія (КЮРМ). Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, яке організували ЗМІ Греції.

Суперечка між двома країнами триває з моменту проголошення незалежності Македонії у 1992 році. Справа в тому, що Македонією називають історичну область на Балканському півострові, яка включає в себе не лише територію колишньої югославської республіки, а й землі сучасною Греції та Болгарії. У Греції вважають, що претензії сусідньої держави можуть поширитися не лише на назву, а й на ці історичні території. Афіни блокували вступ сусідньої країни до ООН, поки македонці не погодились на назву Колишня Югославська Республіка Македонія. Згодом Греція почала блокувати євроінтеграційні ініціативи КЮРМ.

Цьогоріч обидві країни вирішили врегулювати спірне питання. Міністри закордонних справ залучили до перемовин США у якості посередника. Проте громадяни Греції налаштовані досить безкомпромісно. Понад дві третини греків проти того, щоб сусідня держава використовувала слово "Македонія" навіть у складній назві з уточненнями. Люди заявили, що збираються вийти на акцію протесту. Лише 23% підтримали македонців.

В Афінах стверджують, що конфлікт треба врегулювати протягом найближчих місяців. Якщо обидві сторони не знайдуть спільну мову, то вирішення питання доведеться відкласти до 2020 року через проведення виборів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram