У Раді почнуть роботу з питань Донбасу й Антикорупційного суду
Загрузка плеера...

Після новорічних та різдвяних свят найперше депутати планують розглянути у другому читанні законопроект про забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донбасу. Відповідний проект порядку денного можна побачити на сайті Верховної Ради. Щоправда, його (порядок денний) народні обранці ще повинні затвердити на погоджувальній раді, яка відбудеться 15 січня. Проте експерти прогнозують, що у депутатів все ж не дійдуть руки до законопроекту про реінтеграцію Донбасу.

Олексій Якубін, політолог:

"Мы уже слышим со стороны власти, что там слишком много изменений. Теперь этот документ отличается от идеи, которую Президент пытался выдвигать. Я не исключаю, что этот законопроект будет снят. Тем более, что он не был согласован с нашими международными партнерами. Об этом не стоит забывать".

Крім того, як зауважив політолог Олексій Якубін, у парламенті навряд знайдеться необхідна кількість голосів, щоб прийняти цей законопроект.

До порядку денного сесії планують також включити проект закону про Антикорупційний суд за авторством Адміністрації Президента та чотири альтернативних законопроекти. Та як уже неодноразово наголошували експерти, вирішення долі ще не створеної структури будуть відкладати якомога довше.

Олексій Якубін, політолог:

"Интересно развитие ситуации с Антикоррупционным судом. Думаю, что Вы знаете, что сейчас в Киеве евродепутат Ребекка Хармс, которая приехала после последних скандальных заявлений со стороны США и ЕС, что они требуют Антикоррупционный суд здесь и сейчас. Они не готовы следовать логике Президентского законопроекта, что пока он будет принят, потом он будет создан до конца 2019 года. Насколько я понимаю, сейчас достаточно жесткое давление на Киев по поводу этого законопроекта, чтобы его изменить и принять в редакции, как это видят частично ЕС и США".

Не виключають політологи і того, що у парламенті можуть підняти позапланові питання. Це може бути зроблено не з метою результативної роботи, а скоріше навпаки – для відволікання уваги суспільства.

Олексій Якубін, політолог:

"Я не исключаю, что на этой неделе мы можем увидеть попытку внесения Генеральной прокуратурой, для отвлечения внимания, направления на отдельных депутатов по поводу снятия неприкосновенности".

Планують найближчим часом у парламенті розглянути в другому читанні і законопроект про приватизацію державного майна (№7066), в повторному другому читанні - проект закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю (№4666), а також повторно розглянути в першому читанні законопроект, який передбачає скорочення кількості парламентських комітетів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram