Подвійне громадянство не сприяє євроінтеграції
Загрузка плеера...

Українські нацменшини не досягнуть євроінтеграції, навіть якщо будуть отримувати паспорти інших держав. Для цього потрібен вступ України до Європейського Союзу. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час зустрічі зі своїм румунським колегою Теодором Мелешкану.

Глава українського зовнішньополітичного відомства роз'яснив ситуацію з урегулюванням урядом питання видачі Румунією паспортів представникам нацменшин. Міністр вважає, що ситуація є аналогічною з Угорщиною і порушує українське законодавство.

Зі свого боку Теодор Мелешкану наголосив, що він не бачить проблеми у видачі країною паспортів для українців попри наявну в українському законодавстві заборону. За його словами, "немає жодних норм міжнародного права або певних практик, які не дозволяли б чи забороняли подвійне громадянство. Це право кожної держави – надавати просте єдине чи подвійне громадянство".

Також румунський чиновник відмовився називати кількість українців, яким видали румунські паспорти. Аргументував він свою відмову нормою державного законодавства, яке забезпечує міжнародне право на захист особистих даних.

Окрім євроінтеграції, Мелешкану згадав і про освітні нюанси, які потрібно згладити. За його словами, українська влада має більше робити для національних громад, зокрема румунської. Мається на увазі і фінансування, і зміни методик, адже навчальні заклади не повинні відлякувати дітей українською граматикою.

Варто зазначити, що Україна та Румунія продовжують спільно працювати над питанням освітньої реформи для національних меншин.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram