Українці можуть готуватися до бензину по 35 грн
Загрузка плеера...

Поки гривня стрімко знецінюється, історичні рекорди вартості оновлює пальне для автомобілів. У столиці ціна бензину марки А-95 впритул наблизилася до 30 гривень за літр, а подекуди вже й перескочила цю позначку. Експерти втішити українців нічим не можуть, а навпаки попереджають: буде ще гірше.

Бензин та дизель дорожчають, серед іншого, через ріст цін на нафту. Часи, коли ми раділи постійному здешевленню сировини, бо це шкодило економіці Росії, схоже, залишилися у минулому. Марка Brent 11 січня сягнула максимуму за три роки – 70 доларів за барель. Не виключено, що такими темпами "чорне золото" повернеться на рівень 90 доларів

Величезну проблему становить девальвація національної валюти. 85% відсотків усіх нафтопродуктів на ринку ми імпортуємо, до того ж акциз встановлений у євро. Тому вже до літа, коли за один долар можуть просити навіть 29 гривень, ціна "95-го" сягне 33 гривень, а наприкінці року американський "зелений" перевалить за 30, а пальне – за 35. За такого сценарію українцям доведеться активніше дивитися в бік ринку електрокарів, для яких наразі в Україні банально немає інфраструктури.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram