Судова реформа у її теперішньому вигляді – це провал, - expert view
Загрузка плеера...

12 січня в постійній рубриці "Expert view" від телеканалу – NewsNetwork директор Фундації DEJURE Михайло Жернаков, який під час прес-конференції прокоментував стан боротьби з корупцією в Україні та результати судової реформи.

Михайло Жернаков, експерт із судової реформи:

"Криза довіри до державних інституцій є, але видно кореляцію між результатами, які показують антикорупційні органи, і рівнем довіри народу до них. Тому що ми бачимо, що органи, які дають результат, зокрема, НАБУ, таким органам довіряють більше, ніж структурам, які не дають результатів, зокрема, судам, які ми маємо тепер. Саме це викликало необхідність створення Антикорупційного суду. Сумнозвісна спортивна риболовля, коли велику рибу ловлять, усім показують, а потім випускають, уже народу набридла. Народ хоче справедливості. Справедливість у розумінні народу у боротьбі з корупцією – це вироки корупціонерам, яких немає, і це конфіскація майна, якої теж немає. Нещодавно оприлюднене рішення, яке було засекречене, про конфіскацію так званих півтора мільярда "грошей Януковича" також свідчить наскільки юридично навіть ті досягнення, які є, незграбні і, фактично, нелегітимні.

Так звана судова реформа, яка зараз відбувається, вже провалена у тому вигляді, у якому вона є. Це підтверджує найперше формування Верховного суду, у якому величезна кількість недоброчесних суддів попри зміни до Конституції, які кажуть про те, що суддя має бути доброчесним. Судді, які у прямому ефірі не змогли пояснити звідки у них годинники по 30-50 тис. дол., де вони їх взяли, судді, які займалися політичними переслідуваннями, судді Майдану, вони тепер вибрані до Верховного суду на найвищі посади".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram