Формування Антикорупційного суду довіряють активістам та іноземцям
Загрузка плеера...

Майже кожен другий українець (46%) вважає боротьбу з корупцією повністю провальною, а 80% громадян нашої держави називають такий процес неуспішним. Про це свідчать результати загальнонаціонального соціологічного дослідження, які озвучила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

Ірина Бекешкіна, соціолог:

"80% вважають, що боротьба з корупцією у нас неуспішна, 46% - що вона повністю провальна. Лише 2,5% - вважають, що ця боротьба повністю успішна. Створення Антикорупційного суду для багатьох це можливо навіть мрія чи нав'язлива думка, що якщо буде Антикорупційний суд, то він повинен мати вирішальне значення для того, щоб ми просунулися у боротьбі з корупцією".

Також, за результатами соціологічного дослідження, 26% респондентів вважають активними борцями з корупцією - ЗМІ, 24% називають НАБУ, ще 21% - антикорупційні громадські організації. Останнім 42% респондентів готові довірити формування Антикорупційного суду. Ще 41% опитаних не проти, щоб цю місію виконали експерти західних країн.

Ірина Бекешкіна, соціолог:

"Ми питали: кому б ви довірили формування Антикорупційного суду? Хто має входити в конкурсну комісію. Ми бачимо дві групи. Яким люди довіряють: експерти західних країн - 41%, експерти від антикорупційних громадських організацій - 42%. Представникам Президента довіряють 6%, депутатам із різних фракцій ВР - 10%, самим суддям – 10%. Я давно займаюся соціологією і не вважаю, що голос народу – це голос Божий, але якщо формування Антикорупційного суду довірити лише суддям, навіть якщо він буде чесно, об'єктивно і незалежно утворений, люди не повірять, бо вони не вірять суддям і судам".

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2017 року Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про Антикорупційний суд. На переконання значної частини фахівців, цей документ містить низку недоліків.

Микола Хавронюк, директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ:

"Ст. 7 - це неможливість знайти кандидатів за визначеними критеріями на посаду суддів Антикорупційного суду. Таких критеріїв близько 20. Ст. 8: Громадська рада міжнародних експертів. Вона перевіряє кандидатів за 20 критеріями. Ми не знаємо скільки має бути суддів, бо відповідь ми отримаємо, коли Президент внесе до Верховної Ради інший закон, про створення суду, і потім державна судова адміністрація визначить кількість цих суддів. Протягом 2 років кожен із семи експертів має працювати на безоплатній основі. Тобто люди за кордоном кидають все, приїжджають в Україну, проходять конкурс, щоб відібрати для нас антикорупційних суддів і два роки вони працюють безкоштовно на Україну".

При цьому, згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, міжнародним експертам мають надати ключову роль у формуванні Антикорупційного суду.

Як запевнив Президент України Петро Порошенко, старт цього процесу відбудеться у 2018 році. Для цього треба пройти всі етапи схвалення відповідного законопроекту та формування складу Антикорупційного суду. Водночас представники наших західних партнерів наголошують, що Антикорупційний суд в Україні необхідно створити негайно.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram