Еквадор не підтвердив громадянство Ассанжа
Загрузка плеера...

У Міністерстві закордонних справ Еквадору відмовились коментувати видачу паспорта засновнику та головному редактору WikiLeaks Джуліану Ассанжу. Своє рішення у відомстві аргументували тим, що не хочуть реагувати на поширені світовими засобами масової інформації чутки, викривлену і вирвану з контексту інформацію.

При цьому, еквадорські дипломати запевнили, що продовжують шукати вирішення проблеми відповідно до норм міжнародного права.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що австралієць Ассанж отримав паспорт громадянина Еквадору. Начебто його видали 21 грудня 2017 року, проте відомо про це стало тільки 10 січня. При цьому інформацію підтвердили оприлюдненням ідентифікаційного номера документа.

Як відомо, Джуліан Ассанж проживає в посольстві Еквадору в Лондоні з 2012 року. Він попросив притулку після того, як британський суд ухвалив рішення екстрадувати його до Швеції, де чоловіка звинувачували в злочинах сексуального характеру.

19 травня 2017 року прокуратура Швеції закрила справу проти Ассанжа. При цьому в Стокгольмі зазначили, що можуть відновити слідство, оскільки термін давності у цій справі закінчується лише в 2020 році.

Водночас, британська поліція підтвердила готовність арештувати засновника WikiLeaks, якщо він вийде за межі посольства. Ассанджу загрожує екстрадиція до Сполучених Штатів Америки. Вашингтон хоче притягнути Ассанжа до відповідальності за публікацію секретних документів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram