Transparency хоче розсекретити "гроші Януковича"
Загрузка плеера...

Антикорупційна організація Transparency International вимагає, щоб судовий вирок про конфіскацію активів Віктора Януковича було опубліковано у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

В українському представництві вже не вперше висувають такі вимоги до правоохоронців. Цього разу активістів підштовхнуло журналістське розслідування арабського видання Al Jazeera. Тут опублікували рішення Краматорського районного суду про повернення до державного бюджету 1,5 млрд дол., ці гроші вивело оточення екс-президента. Судову ухвалу засекретили. У прокуратурі пояснювали, що так вчинили задля безпеки осіб, які брали участь у розслідуванні справи. Втім, активісти вважають, що така секретність ставить під сумнів легітимність процесу.

Після публікації судової ухвали в арабському виданні Transparency International заявила, що Генеральна прокуратура має підтвердити або спростувати автентичність документа. Активісти звернулись також до спікера Верховної Ради, закликавши ініціювати розслідування законності дій військових прокурорів та Генпрокуратури.

У силових відомствах поки не прокоментували ані журналістське розслідування, ані заяви активістів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram