У Чорнобилі запускають сонячну електростанцію
Загрузка плеера...

Найближчим часом в Україні запустять першу сонячну електростанцію на території Чорнобильської зони відчуження. Панелі встановила українсько-німецька компанія Solar Chernobyl. Новобудова розташована всього за сотню метрів від нового саркофага четвертого енергоблоку АЕС.

Директор компанії Євген Варягін заявив, що розмір електростанції складе 1,6 га. Тобто, приблизно як два футбольні поля. Потужність сонячних панелей складе 1 мегават, що дасть можливість покрити потреби в електроенергії середньостатистичного українського села або 2 тисяч будинків.

За словами Варягіна, будівництво обійшлося в один мільйон євро. Окупляться ці затрати приблизно за сім років.

Радник Європейського банку реконструкції та розвитку Антон Усов заявив, що місцевість Чорнобильської зони відчуження приваблива для європейських інвесторів через розвинену інфраструктуру. Однак їх відлякували бюрократія й корупція в Україні, а також гарантії безпечної роботи в зоні.

Ситуація змінилася після введення в експлуатацію сакрофага. Тоді рівень радіації біля станції знизився на 10%. Водночас влада України запропонувала інвесторам майже 2500 гектарів землі для потенційного будівництва сонячних електростанцій в районі ЧАЕС.

Тепер, за повідомленням Державного агентства з управління зоною відчуження, вже близько 60 компаній запропонували свою підтримку в майбутніх сонячних розробках у цьому районі. Серед них американські, китайські, датські та французькі. Інвесторів приваблює "зелений тариф", який перевищує в середньому на 50 відсотків європейські тарифи.

Раніше повідомлялося, що сонячну електростанцію в Чорнобильській зоні планують здати до кінця 2017 року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram