Компанія Гонтаревої допомогла Януковичу вивести гроші
Загрузка плеера...

Компанія Валерії Гонтаревої допомагала Віктору Януковичу виводити гроші з України. Про це заявили журналісти арабського видання Al Jazeera.

Йдеться про 1,5 млрд дол., які осіли на рахунках кіпрських компаній. Ці кошти вивели шляхом продажу доларових облігацій восьми компаніям, зареєстрованим на Кіпрі. Посередником у цій процедурі виступила компанія ICU (Investment Capital Ukraine), раду директорів якої на той час очолювала Валерія Гонтарева. Вона продала свою частку перед тим, як обійняти посаду голови Нацбанку.

Журналісти Al Jazeera посилаються на таємне рішення Краматорського районного суду, де наведено схему легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Загалом до оборудок були причетні близько сотні компаній.

Сама Валерія Гонтарева стверджує, що у період 2012-2014 рр. ICU ретельно перевіряла законність угод, проте тоді експерти не знайшли нічого підозрілого.

Напередодні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив, що схема продажу облігацій була використана і для виведення грошей з банку, пов'язаного з колишнім генпрокурором Пшонкою. Цінні папери зрештою також опинилась у розпорядження компанії, якою керувала очільниця Нацбанку.

Зазначимо, у квітні Валерія Гонтарева написала заяву про відставку. Президент і парламент досі не погодили її звільнення.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram