2018 рік встановить "випускний антирекорд"
Загрузка плеера...

Директор департаменту вищої освіти Олег Шаров під час спілкування з журналістами озвучив попередні дані щодо кількості абітурієнтів у 2018 році. За словами чиновника, влітку свої заяви до вітчизняних вишів подадуть близько 200 тисяч випускників 11-их класів, що є найменшим показником за увесь час існування незалежної України.

Причина антирекорду криється у тому, що у 2001 році наша держава пережила пік демографічної кризи. Народжуваність тоді сягнула найнижчої позначки за час після розпаду Радянського Союзу. Відповідно, зараз 17-річних випускників менше, аніж у минулі роки.

Цікаво, що разом з кількістю абітурієнтів знижується й число вищих навчальних закладів. У 1991 році спеціалістів готували 910 вітчизняних інститутів, училищ, технікумів та університетів. Зараз "вишів" залишилося 657. І навіть ця цифра – надто велика. Скажімо, у Великій Британії, населення якої становить 65 мільйонів осіб, університетів вдвічі менше, ніж в Україні. Проте якість освіти значно вища, оскільки у кожному закладі слідкують за дотриманням суворих вимог. У нас, тим часом, переважна більшість "вишів" не відповідає навіть базовим стандартам.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram