Зміни в уряді Польщі підуть Україні на користь
Загрузка плеера...

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький провів очікуване ще в минулому році переформатування уряду. Зміни відбулися у дев’яти відомствах, зокрема й у тих, що цікавлять Україну найбільше, – міністерстві закордонних справ та міністерстві оборони.

Вітольда Ващиковського, який неодноразово дозволяв собі суперечливі висловлювання стосовно нашої країни, на чолі польського дипломатичного корпусу змінить Яцек Чапутович. Він більше відомий як науковець і публіцист, аніж політик. Від пана Чапутовича очікують нормалізації відносин з Брюсселем, а також послаблення напруження між Польщею та Україною через історичні протиріччя. Новий міністр, на відміну від попередника, ніколи не кричав про "культ Бандери". До того ж, він завжди заявляв про невизнання анексії Криму та відчуження Донбасу.

Міністерством оборони замість Антоні Мацеревича керуватиме екс-міністр внутрішніх справ Маріуш Блащак. З одного боку, це втрата, оскілька Мацеревич вважається одним з найгучніших критиків Росії. Проте Блащак теж рішуче засуджує країну-агресора, а до того ж, ще й закликає до впровадження жорсткіших санкцій – включно з виключенням Росії зі складу Ради Європи.    

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram