Танкер у Східнокитайському морі стає міною
Загрузка плеера...

За 260 км від Шанхая досі триває розлив газоконденсату із панамського танкера Sanchi (Санчі) після зіткнення із гонконгським суховантажним судном CF Crystal (СіеФ Крістал). Фахівці стверджують, що екологічна катастрофа у Східнокитайському морі майже неминуча.

На Sanchi перевозили 136 тонн газового конденсату, який є надлегким різновидом нафти-сирцю. Влада Китаю заявляє, що танкер може у будь-який момент вибухнути й затонути. Якщо це станеться, то токсичний конденсат неможливо буде зібрати з поверхні моря.

На борту танкера перебувало 32 члени екіпажу – 31 з них вважають зниклим безвісти, тіло одного матроса вдалося знайти. На суховантажі ніхто не постраждав.

На місці катастрофи працюють кілька рятувальних суден Китаю, берегова охорона та вертоліт Південної Кореї, а також військовий літак США.

За словами вченого з Національного центру океанографії при Університеті Саутгемптона Саймона Боксалла, якщо судно вибухне, то на дні моря заляже міна уповільненої дії. Усе тому, що конденсат однаково буде просочуватися назовні. Відповідно, про рибний промисел у радіусі сотень кілометрів від місця катастрофи доведеться забути на дуже довгий час.

Нагадаємо, масштабна аварія сталася 6 січня, проте причини зіткнення морських суден досі не встановлені.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram