"Пшонківський" банк розорили за тиждень
Загрузка плеера...

У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб оприлюднили схему, за допомогою якої виводили гроші з банку, підконтрольного колишньому генпрокуророві Віктору Пшонці. Йдеться про "БГ Банк", який пов'язують з сином екс-посадовця. Фонд повідомив, що фінансові оборудки тут провернули восени 2014 року, незадовго до того, як банк було віднесено до категорії неплатоспроможних.

Гроші вивели через продаж цінних паперів (облігації внутрішньої державної позики). Номінальна вартість документів становила понад 4,5 млн дол. При цьому продали облігації усього лише за 8300 грн. Збитки, завдані банку, перевищують 71 млн грн.

У цей же період фінансова структура продала свої права на стягнення грошей з боржників. Цього разу банк також явно продешевив. За умовами угоди фінустанова отримала близько 23,5 млн грн, тим часом стягнення заборгованості могло би принести банку більше 234 мільйонів.

Усі махінації з активами провернули впродовж одного тижня. За фактами виявлених порушень було відкрито кримінальні провадження.

ЗМІ повідомляють, що облігації, які були незаконно виведені з банку, зрештою опинились у розпорядженні компанії ICU, співвласницею якої була Валерія Гонтарева. Згодом цінні папери продали державі за 30 млн грн.

Процедуру ліквідації "БГ Банку" було розпочато у 2015 році. Завершити процес планують у лютому цього року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram