Скільки коштуватимуть медпослуги після реформи?
Загрузка плеера...

У 2018-му році в Україні має змінитися порядок фінансування медичної допомоги. Після того, як набула чинності так звана медична реформа, деякі звичні послуги українці будуть отримувати вже за окрему оплату.

Валентина Маркевич, кандидат медичних наук:

"Вам поміряють артеріальний тиск, температуру, первинний огляд вам зроблять. Якщо вам потрібно, запишуть на УЗД у чергу. Направлення до вузького спеціаліста – це вже друга ланка. Тобто, це вже інша оплата. За який рахунок це буде йти? Клінічний аналіз крові і сечі входить туди. А чи входить аналіз калу, мене турбує, я навіть не розумію. Це навіть не смішно" .

Експерти наголошують, що медреформа не стосується вторинної та третинної ланки медичної допомоги.

Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів:

2:05 "Із тих розрахунків, які нарешті видали, типову форму, тепер нехай порахують ту вартість послуги і ми подивимося, скільки воно буде коштувати. Але, яка б не була методика розрахунків, вартість послуги буде у 2-3 рази дорожча, ніж фінансування бюджетне".

При цьому у "Всеукраїнській раді захисту прав та безпеки пацієнтів" зазначають, що в Україні на одного пацієнта виділяється найменша сума у Європі.

Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів:

"Реалії дуже прості – всього на одного українця виділяється на охорону здоров’я 77 доларів в рік. Це найменша сума взагалі в європейському регіоні. І на 77 доларів, як кажуть, скільки грошей, стільки й розваги. На одного француза, наприклад, іде 5000 євро на рік. 5000 євро і 77 доларів – це абсолютно різні речі. Я вже не кажу, що в три рази більше на одного білоруса, у п’ять – на одного росіянина і так далі".

За словами експерта, на одного українця держава має виділяти щонайменше 140 доларів на рік

Нагадаємо, з 1 січня 2018-го року набули чинності деякі закони України щодо надання медпослуг і в Україні розпочалася медична реформа.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram