Чи знає МОЗ, чим обернеться закон про трансплантацію?
Загрузка плеера...

З 2018 року в Україні стартує програма з трансплантації нирок від неродинного донора-трупа. На її впровадження у держбюджеті виділили 112 мільйонів гривень. У 2019-2020-му планують фінансувати трансплантацію у понад 100 мільйонів гривень щорічно. Про це заявили в Міністерстві охорони здоров’я.

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про процедуру знаходження донорів. За її словами, це стосується пацієнтів, які перебуватимуть у лікарнях і не матимуть шансів на життя.

Якщо не виявлено хронічних захворювань, лікарі проситимуть рідних таких пацієнтів про донорство. При згоді, у реєстрі знаходитимуть людину, яка потребує орган.

Проект планують запустити у шести містах: Києві, Запоріжжі, Одесі, Львові, Дніпрі та Харкові. Необхідна апаратура коштує 2-3 тисячі доларів. Наразі вона є тільки у п’яти лікарнях України.

За інформацією МОЗ, зараз Україна посідає останнє у Європі місце за рівнем розвиненості трансплантології. Наразі у реєстрі перебуває 6000 людей, які потребують пересадки органів. Поки щороку в Україні проводять максимум півтори сотні пересадок.

Обговорення нового пілотного проекту почалося ще півроку тому. Дехто з людей підтримав нововведення.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram