Надмірна швидкість та алкоголь уже спричинили чимало ДТП
Загрузка плеера...

Відповідно до посанови Кабінету Міністрів із 1 січня 2018 року в Україні збільшили розмір штрафів за порушення правил дорожнього руху, а також обмежили швидкість пересування для автомобілів у населених пунктах до 50-ти км/год. За порушення останньої вимоги на водіїв чекає стягнення у розмірі 3 тис. 400 грн.

Водії про нововведення знають, проте їхні думки щодо обмеження швидкості у населених пунктах розділилися: одні схвалюють такі зміни, інші ж кажуть, що це недоцільно. А от щодо збільшення розмірів штрафів майже всі ставляться позитивно.

В’ячеслав, водій таксі:

"50 км по місту. Знаю, тільки раніше було дозволено ще плюс 19, а зараз ще не знаю. Штрафи збільшили, правильно. За п’янку взагалі треба забирати права".

Олександр, водій:

"Занадто мала швидкість. Рух буде занадто повільний. Це недоцільно суто з технічного боку. Було раніше дозволено 60 км/год плюс 20 км/год. Зараз буде 50 км/год плюс ще 10 км/год. 50 км/год – це занадто мало, рух буде просто уповільнений. Це не дуже доцільно, але зміни прийняли. Штрафи, сума, сподіваюся, що це буде зупиняти водіїв не порушувати правила. Бюджет буде більше отримувати, а свідомі водії не будуть порушувати правила дорожнього руху".

За керування транспортним засобом без прав на водіїв чекає стягнення в розмірі понад 10 тисяч гривень (10 200 грн). Якщо шофер повторно вчинить таке порушення, то штраф складе майже 41 тисячу гривень (40 800 грн).

До осіб, які позбавлені права керування, і порушили закон, застосовуватимуть штрафні санкції у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення такого порушення протягом року - 40 800 гривень.

Якщо водій залишив місце ДТП, доведеться заплатити 3 400 грн. До того ж, таке порушення передбачає можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

Порядок видачі посвідчення водія теж зазнав змін. Тепер термін дії такого документа, отриманого вперше, становитиме два роки. Якщо за цей час шофер не отримає три і більше штрафів за порушення правил дорожнього руху, посвідчення видаватимуть на 30 років. Інакше треба буде повторно складати іспити.

Як зауважили співробітники поліції Закарпатської області, наразі, на ділянці, де вони патрулюють, водії дотримуються правил дорожнього руху.

Володимир Шумейко, капрал поліції (сектор реагування патрульної поліції м. Мукачева ГУ НП Закарпатської обл.):

"Сьогодні, 3 січня , перша наша зміна з Нового року. Після зміни у правилах дорожнього руху нами не було зафіксовано жодних порушень. До дії дотримуються ПДР, їздять, як слід. П’яних не було, інцидентів теж жодних поки не було".

Хоча загалом у перші дні 2018-го року на українських дорогах уже трапилося чимало аварій. Про це повідомляли і ЗМІ, і прес-служба Національної поліції. Зокрема, у Рівному внаслідок ДТП постраждало троє осіб і пошкоджено 26 автомобілів. На Львівщині в аварії за участю мікроавтобуса травмовано 9 людей через те, що водій автомобіля виїхав на зустрічну смугу. На Хмельниччині машина збила жінку з дитиною, маля було у візочку. Жінка померла на місці події, а дитина перебуває у важкому стані в лікарні. Водій із місця аварії зник.

У Києві у перші дні нового року в одній із ДТП постраждали четверо людей. Усі госпіталізовані у важкому стані. Серед постраждалих теж є дитина.

Причини зафіксованих аварій різні, проте і правоохоронці, і значна частина власників авто, сподіваються що нововведення в ПДР та чималі штрафи спонукатимуть водіїв бути відповідальнішими учасниками дорожнього руху.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram