Через протести в Ірані США скликають Радбез ООН
Загрузка плеера...

В Ірані впродовж тижня тривають масштабні протести. Люди вийшли на вулиці наприкінці грудня.

Протестувальники висунули уряду кілька вимог. Це боротьба з бідністю та поліцейським свавіллям, а також відмова від військових дій у Сирії, Ємені та Іраку і звільнення політв'язнів. Натомість влада країни називає учасників акцій бунтівниками, а не мітингарями. Духовний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї заявив, що протести організували вороги держави. Президент Ірану Хасан Рухані також стверджував, що учасники акції ображають цінності Ірану, проте згодом лідер держави заявив, що влада має дослухатись до вимог громадян і покращити рівень життя.

У ході протестів у кількох містах проти протестувальників застосовували водомети та сльозогінний газ. Як повідомляють ЗМІ, за цей час внаслідок сутичок загинуло більше 20 осіб. Щонайменше 450 учасників протесту опинились за ґратами.

ЗМІ поширили інформацію про те, що арештованим загрожує смертна кара. Справа в тому, що мітингарям збираються висунути обвинувачення у перешкоджанні органам державної влади та "ворожнечі з богом". Іранські закони передбачають за це найвищий ступінь покарання.

Тим часом Сполучені штати у зв'язку із затриманням іранських протестувальників ініціювали скликання Радбезу ООН та Ради з питань прав людини.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram