Конституційний суд Молдови відсторонив Додона
Загрузка плеера...

Конституційний суд Молдови тимчасово зупинив повноваження президента країни Ігоря Додона. Причиною цього стало небажання очільника держави призначати нових міністрів.

Наприкінці грудня п'ятьох з дев'яти міністрів Молдови відправили у відставку. Тоді голова уряду пояснив, що оновлення кадрів пов'язане з виборами, які мають відбутись восени. Таким чином вирішили деполітизувати кабінет міністрів.

Після звільнення урядовців правляча партія двічі пропонувала Додонові затвердити нових кандидатів на місця, проте лідер країни відмовлявся це зробити. Група депутатів від коаліції звернулась до суддів, ініціювавши зупинку президентських повноважень.

Тепер за формування складу кабінету міністрів Молдови візьметься або прем'єр-міністр, або спікер парламенту. Замість п'яти звільнених членів уряду збираються призначити шість нових. Справа в тому, що Кишинів хоче запровадити посаду віце-прем'єр-міністра з питань європейської інтеграції.

Сам відсторонений президент Молдови вважає рішення суду незаконним. Додон стверджує, що його не мали права позбавляти повноважень на вимогу лише кількох депутатів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram