У 2018-му на українців чекає нове зростання цін
Загрузка плеера...

У 2018-му влада обіцяє українцям стабільні ціни. За прогнозами уряду та Національного банку, новий рік принесе країні зростання економіки та уповільнення інфляції.

Олексій Дорошенко, Всеукраїнська асоціація постачальників торгових мереж:

"У нас этот год должен был быть очень стабильным и очень спокойным. Но мы увидели достаточно большие ценовые потрясения. И следующий год тоже прогнозируется спокойным. За одним исключением: у нас начинаются со следующего года все большие выплаты по нашим международным кредитам. И, к сожалению, нам нужно выплатить в два раза больше, чем у нас есть денег у Национального банка. Повлияет ли это на ценовую стабильность в нашей стране? Конечно, повлияет! Но вот каким образом – мы увидим уже в следующем году".

Підвищення мінімалки за наявної у країні інфляції людей не рятує. Більше того – підвищення мінімальної зарплатні експерти вважають одним із драйверів росту цін. Нагадаємо, що наступного року мінімалка теж зростатиме – із 3200 грн до 3723 грн.

Олег Пендзін,  економіст:

"Я думаю, що наступний рік – це буде рік достатньо великих соціальних виплат. На наступний рік у нас закладено 3% росту ВВП. Так само, як було закладено в цьому році. У цьому році дай Боже, щоб було 2%, а то й буде менше фактично. Якщо ми матимемо 3% росту ВВП і ті соціальні виплати, які плануються, ми матимемо інфляцію, яка буде перевищувати 7%. Ми маємо це зрозуміти".

На думку експертів, у середньому ціни в Україні у 2018 році зростуть на 20%.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram