"Безвізовий" 2017: досягнення і загрози для України
Загрузка плеера...

Найголовнішою подією 2017 року для українців по праву можна назвати лібералізацію візового режиму між Україною та державами Євросоюзу. Про це свідчать результати опитування фонду "Демократичні ініціативи". Саме безвіз кожен четвертий українець назвав найбільш значущим досягненням.

Нові правила перетину кордону набули чинності 11 червня. За інформацією Держприкордонслужби за цей час безвізом скористалися близько 380 тисяч громадян. Йдеться лише про власників біометричних паспортів. Щоправда, загальна кількість таких щасливчиків досить мала. В середньому 24 з 25 українців для перетину кордону мають отримувати візу, адже використовують паперові закордонні паспорти.

Втім, прикордонники вважають, що наступного року кількість "безвізових" туристів зросте, адже документи нового зразка вже отримали близько 5 млн українців. У Держприкордонслужбі додали, що за час дії безвізу відмову у в'їзді отримали лише кілька десятків осіб.

Наприкінці року українські політики поставили безвіз під загрозу. Причиною цього стала реєстрація у Верховній Раді законопроектів, що спрощують процедуру звільнення керівників антикорупційних органів. Вже наступного дня представництво ЄС в Україні заявило, що такі дії суперечать умовам візової лібералізації. Незабаром законопроект зняли з порядку денного. Згодом посол Франції в Україні Ізабель Дюмон заявила, що українські політики свідомо вдались до такого кроку. Представниця Франції запевнила, що Євросоюз уважно стежить за розвитком подій.

Втім, у Міністерстві закордонних справ України вважають, що найближчим часом втрата безвізу державі не загрожує. Проте голова МЗС Павло Клімкін наголосив, що Києву все ж доведеться виконати взяті на себе зобов'язання.

Зазначимо, одночасно із запровадженням нових візових правил політики Євросоюзу розробили механізм призупинення безвізу. Так, ЄС може повернутись до візового контролю, якщо побачить міграційну загрозу з боку однієї з держав. Крім того, причиною для згортання безвізу може стати гальмування прогресивних змін.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram