Обмін полоненими зменшив напругу на Донбасі
Загрузка плеера...

Однією з головних новин останніх кількох днів в Україні став масштабний обмін полоненими, який відбувся на Донбасі. Безперечно, ця подія може легко претендувати і на статус найважливішої в році, що минає.

І хоча на ній попіарилися майже всі представники української влади, однак насправді за кадром залишилися грандіозні зусилля та люди, які позитивно вплинули на сам процес.

Без сумніву, на міжнародній арені неодноразово говорилося про необхідність повернення полонених додому, проте останній гучний обмін відбувся у вересні 2016 року, а після цього жодних зрушень у цьому питанні не було.

У Мінську багато разів зустрічалися представники контактних груп і ні до чого конкретно не домовлялися.

Світові лідери, зокрема канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон, а також представники адміністрації США, закликали обміняти "всіх на всіх". Та переговори не рухалися з мертвої точки.

Президент України постійно наголошував, що Україна своїх людей не залишить і процес триває. Весь час про полонених згадували представник президента у ТКГ із питань Донбасу Ірина Геращенко та омбудсмен Валерія Лутковська. Зрозуміло, що важливу роль в обміні відігравала позиція Росії та особисто глави держави Володимира Путіна.

У цій великій "грі" лідерам так званих самопроголошених республік "ДНР" і "ЛНР", на території яких утримувалися українські бранці, відводилася тільки роль статистів чи формальних виконавців.

Зусилля щодо обміну полоненими вийшли у публічну площину після розмови відомого українського політика Віктора Медведчука із президентом Росії Володимиром Путіним у присутності Патріарха Кіріла.

У вітчизняному інформпросторі доклали всіх зусиль, щоб не помітити ні саму розмову, ні подальший прогрес у питанні звільнення.

Тим не менше, світові інформагентства активно висвітлювали тему. Зокрема, широко розійшлася інформація про особисте звернення Медведчука до Путіна із проханням посприяти в обміні заручників.

Західні ЗМІ зазначали, що реалізація обміну, яким з української сторони опікується політик, буде серйозним кроком до імплементації Мінських угод та в питанні встановленні миру на Донбасі.

І хоча обмін все одно пройшов не так, як було початково заплановано, все ж прогрес очевидний. Україна отримала 73 людей, одна жінка вирішила залишитися в Донецьку. На непідконтрольні Києву території повернулися 233 особи із запланованих 306.

Після вдалого обміну представники влади сповнені оптимізму і переконують, що найближчим часом будуть звільнені й інші заручники.

Нагадаємо, що наразі за офіційною інформацією на територіях самопроголошених республік залишаються 103 людини. Ще 402 особи вважаються зниклими безвісти. Як заявив глава СБУ Василь Грицак, десятки людей поки перебувають у Росії.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram