Кількість держзакупівель у грудні зашкалює
Загрузка плеера...

Цьогорічні грудневі закупівлі у державних установах відбувалися вдвічі частіше ніж минулого року. За словами аналітиків, під кінець року підприємства масово скуповують усе підряд, переплачуючи за товари та послуги.

Віктор Нестуля, директор Програми інноваційних проектів Transparency International Україна:

"Минулого року, коли повноцінно 1 серпня 2016-го року запустилася система ProZorro, ми побачили вперше таке поняття, як масове освоєння коштів державними замовниками під кінець року. Тут є об’єктивні фактори – поки що у нас бюджетна система така, що 31 грудня всі кошті перетворюються "в гарбуз". Якщо ви не встигли витратити кошти, у вас їх заберуть. Тому деякі замовники дійсно намагаються по максимуму "скупитися", щоб їх заклад не втратив можливість користуватися ти чи іншим товаром. Але, на жаль, є й такі замовники, які на таких схемах намагаються нажити".

Таким чином, за кошти платників податків керівники іноді закуповують непотрібні товари, часто - за завищеними цінами. При цьому, близько 20% закупівель відбувається по спрощеній процедурі повз тендери.

Іван Лахтіонов, аналітик системи суспільного контролю держзакупівель DOZORRO:

"Ручні насоси, які встановлюються на бочку для перекачування в ручному режимі мастил, бензину і так далі. Купували прикордонники. Ми знайшли 4 військові частини, які підпорядковуються прикордонній службі, і кожна з них купувала однакову кількість цих насосів – 68 штук. Одна із військових частин купувала схожі насоси у грудні минулого року. Складається враження, що вони там лише качають паливо. Але і не в цьому питання, питання в тому, що кожен цей насос в мережі інтернет коштує від 1300 до 1400 гривень. Прикордонники їх закуповують за ціною 2940 гривень".  

Експерти відзначають, що планувати свою роботу так, щоб не хапатися за все підряд у останній момент, керівники державних закладів чомусь не квапляться.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram