ЦВК хоче провести експериментальні вибори
Загрузка плеера...

Центральна виборча комісія, склад якої вже давно є нелегітимним, пропонує провести в Україні експеримент щодо збору даних та підрахунку результатів волевиявлення. Суть ініціативи, яку ЦВК вже оформила у вигляді законопроекту, полягає у тому, що відомості про розподіл електоральних симпатій будуть передаватися до комісії напряму з виборчих дільниць у електронному вигляді.

У Центрвиборчкомі переконані, що завдяки новації переможців волевиявлення можна бути оголосити вже на наступний ранок після голосування. Усі протоколи, які будуть надсилатися засобами телекомунікаційного зв’язку, захистять QR-кодом. Це нібито унеможливить технічні помилки і зведе до мінімуму людський фактор. Експеримент має відбутися під час наступних проміжних виборів народних депутатів.

Пропозиція ЦВК вчергове демонструє, наскільки застарілою та неефективною є наша виборча система. Справа в тому, що у Європі практика передачі протоколів з усіх дільниць безпосередньо до столиці використовується вже років 20 і вважається застарілою. Перевагу надають техніці електронного голосування, коли місцеві виборчкоми узагалі не беруть учать у отриманні та підрахунку результатів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram