На новий рік українці отримають підвищення тарифів
Загрузка плеера...

З нового року в Україні зростуть тарифи на електроенергію. Таке рішення ухвалили у Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері економіки та комунальних послуг.

У НКРЕКП сформували оптову ринкову вартість електроенергії на 2018 рік. Нацкомісія планує підвищити ціни приблизно на 16%.

Зростання вартості має відбуватись у два етапи. Вже з 1 січня ціни виростуть на 9,5%. Через чотири місяці накинуть ще 6%. На сайті НКРЕКП зазначено, що прогнозний баланс електроенергії затвердили у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

Зміну вартості електроенергії пов'язують з підвищенням цін на європейських ринках. Відзначимо, Нацкомісія з регулювання мала переглянути тарифи ще у листопаді, проте через відсутність кворуму члени НКРЕКП не змогли вчасно затвердити нові ціни. Це зволікання також могло позначитись на вартості електроенергії. Формула "Роттердам+" передбачає, що у тариф закладають вартість вугілля за минулий рік. А це саме період той період, коли ціни на паливо у ЄС зростали.

Відзначимо, у НКРЕКП стверджують. що українські тарифи нижче європейських приблизно у 6 разів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram