Від Порошенка хочуть іншого Антикорупційного суду
Загрузка плеера...

Рада громадського контролю при НАБУ незадоволена Президентським законопроектом про Антикорупційний суд. В організації стверджують, що документ спотворює саму суть судової реформи.

Активісти зазначили, що законопроект суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії. В першу чергу рада громадського контролю незадоволена тим, що роль міжнародних експертів суттєво обмежують. Їх висновки носитимуть лише рекомендаційний характер, а Вища кваліфікаційна комісія суддів зможе блокувати рішення громадської ради. Для цього необхідно лише 11 голосів ВККС.

Крім того, активісти вважають, що Антикорупційний суд не повинен розглядати справи про незаконний обіг наркотиків і торгівлю зброєю, як це передбачено законопроектом. У раді громадського контролю впевнені, що це перевантажить суддів і знизить ефективність їх роботи.

Активісти вважають, що політики намагаються створити "законодавчу ширму", щоб насправді взяти під свій контроль систему правосуддя. Рада громадського контролю звернулась до Президента з вимогою відкликати внесені законопроекти та розробити альтернативні.

Створення Антикорупційного суду є однією з головних вимог Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram