Першими медреформу відчують педіатри і терапевти
Загрузка плеера...

Урядовці хочуть найближчим часом змінити систему оплати медичних послуг. Про це заявила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Йдеться про так званий принцип оплати "гроші за пацієнтом", коли медична установа і лікарі отримують фінансування в залежності від того, скільки роботи ними було виконано.

За словами очільниці МОЗ, першими на собі відчують зміни фахівці первинної ланки: сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Правила оплати для них хочуть змінити уже у 2018 році. У Міністерстві охорони здоров'я стверджують, що перелік послуг, за які платитимуть з бюджету, вже затвердили. Це консультації, видача довідок і направлень, а також проведення профілактичних оглядів і забір аналізів.

У міністерстві стверджують, що ці послуги будуть безкоштовними для пацієнтів, адже розраховуватись з медиками буде новостворена Національна служба здоров'я. Щоправда, поки невідомо, скільки конкретно отримуватимуть медики за свою роботу. На лікування одного пацієнта впродовж року уряд планує виділяти 370 гривень (приблизно одна гривня в день).

З медиками вторинної і третинної ланки поки що розраховуватимуться за старою системою. Щороку уряд має визначати, які послуги фінансуватимуть з бюджету, а за які пацієнтам доведеться платити. Наприклад, до списку платних лікарів увійшли стоматологи. Розпрощатись з грошима доведеться і у тому разі, якщо людина захоче пройти обстеження з власної ініціативи. Наприклад, томографія буде безкоштовною лише для тих пацієнтів, яких на неї направив лікар. У Кабміні стверджують, що екстрена медицина залишиться безкоштовною. Остаточно змінити систему фінансування у МОЗі хочуть у 2020 році.

Нагадаємо, у жовтні Верховна Рада ухвалила законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг. Голова профільного парламентського комітету Ольга Богомолець вважає реформу суперечливою і наголошує, що нові норми порушують конституційні права українців на безкоштовну медицину.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram