Генпрокурор знає про головні джерела корупції
Загрузка плеера...

Викорінити корупцію в Україні можна, змінивши ситуацію у трьох сферах: на державних підприємствах, митниці та в розподілі надр. Як тільки зміни почнуть рухатись, поетапно зникатиме і партійна корупція. Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Він упевнений, що неприватизовані державні підприємства стають головним джерелом партійної корупції. У нас із 3,5 тисяч наявних майже 1800 не працює взагалі і стільки ж є на 80% збитковими

Юрій Луценко, Генеральний прокурор України

"І вони за минулий рік, і думаю, що й у цьому році буде те ж саме, принесли, якщо не помиляюся, 30 млрд збитків. Отже, вони генерують збитки, лягають на плечі народу і в той же час їх товарами, їх операціями підживлюються переможці партійних перегонів".

Крім того, Луценко сказав, що є проблеми із митницею, де за 20-30% товарів досі недоплачують до бюджету.

А от третім джерелом корупції є українські надра, які діляться непрозоро, функціонує ця сфера неприбутково, хоча і є рушієм розвитку нашої держави. Тож треба відкрити цю сферу і забезпечити аукціони.

Луценко переконаний, що саме "це вб'є корупцію, яка сьогодні підживлює колосальні корупційні структури".

Водночас генпрокурор не уточнив, що йому заважає вже зараз наводити порядок у державі. Адже, як зазначають експерти, жодна гучна корупційна справа не доведена до логічного кінця. Приклад тому – спецоперація "Бурштин", безпосереднім учасником якої був і сам Луценко. Головні фігуранти досі залишаються на волі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram