У 2017-му проблеми українців знову не вирішено
Загрузка плеера...

Більшість українців вважають, що протягом 2017 року країна розвивалася у неправильному напрямку. Такі результати були отримані під час соціологічного дослідження суспільних настроїв, яке проводив Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва".

Ірина Бекешкіна, соціолог:

"Цього року "у неправильному напрямку" відповіли 74%. Це набагато більше, ніж попередні роки. А "в правильному" – лише 14%. Хоча такий прецедент був. У жовтні 2009-го року лише 7% вважали, що країна іде у правильному напрямку і 81% - у неправильному. Я хочу нагадати, що тоді був час серйозної економічної кризи".

Люди з року в рік називають одні й ті самі причини такого становища. Це бойові дії на сході, незмінно високий рівень корупції. Непокоїть українців і те, що ціни зростають, а зарплати не ростуть. Неможливо прожити на пенсію. Надбавки здебільшого не суттєві і їх з’їдає інфляція. Національна валюта знецінюється.

Ірина Бекешкіна, соціолог:

"Окрім війни ще є серйозні економічні проблеми, які вже стабільні з року в рік. Тому що ми йдемо в неправильному напрямку саме тому, що ці проблеми не вирішуються. Для більшості населення індикатором правильного напрямку буде зростання економіки, загальне зростання рівня життя людей, притягнення до кримінальної відповідальності корупціонерів – це теж повторюється з року в рік. Створення нових робочих місць".

Українці стають усе більш невпевнені у світлому майбутньому держави. У тому, що найближчими роками Україна подолає проблеми, переконаних лише 21%. 46 % вважають, що подолає, але у віддаленій перспективі. 15% громадян не вірять зовсім, що ці проблеми взагалі вирішать.

Соціологи відзначають: українці, які вважають, що країна рухається у правильному напрямку, наводять абсолютно інші аргументи. Зокрема, респонденти відзначають лібералізацію візового режиму з ЄС. Хтось зауважив, що в країні не надто швидко, але впроваджуються реформи, йдуть процеси децентралізації. Що суспільство змінюється, зростає соціальна активність людей і громадяни стають більш патріотичними.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram