Іспанія майже вдвічі збільшує фінансування війська
Загрузка плеера...

Іспанський уряд упродовж наступних кількох років планує збільшити військовий бюджет країни приблизно на 80% – до 18 мільярдів євро. Це рішення жодним чином не пов’язане із загостренням каталонського сепаратизму. Мова йде про виконання вимог Північноатлантичного альянсу.

Справа в тому, що, згідно з рекомендаціями НАТО, держави-члени військового блоку мають витрачати на оборону хоча б 2% свого валового внутрішнього продукту. Іспанія постійно не дотягує до цих показників. У 2017 році на утримання армії, закупівлю та модернізацію озброєння, проведення закордонних операцій, виплату пенсій офіцерам у відставці, а також навчання військових кадрів було виділено 10,7 мільярда євро, що становить лише 0,8% ВВП. Прем’єр-міністр Маріано Рахой сподівається виправити ситуацію хоча б до 2028 року, про що він у офіційному листі повідомив генеральному секретареві НАТО Єнсу Столтенбергу.

Першим кроком до цього стане долучення до оборонного бюджету коштів, які йдуть на фінансування Національної гвардії. Це приблизно 2,7 мільярда євро щорічно, тобто ще плюс 0,2% ВВП.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram