На Донбасі відбувся великий обмін полоненими
Загрузка плеера...

Біля контрольного пункту пропуску "Майорське" на лінії розмежування неподалік Горлівки пройшов обмін полоненими між Україною та псевдореспубліками "ЛНР" і "ДНР".

З української сторони в організації та супроводі обміну полонених взяли участь уповноважена президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко, уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, представники Служби безпеки України, Міністерства оборони та експерти Мінської гуманітарної групи.

Обмін відбувся у два етапи. Перший – на контрольованій Україною території. Тоді з полону самопроголошеної "ЛНР" звільнили 16 українців. Наші ж передали бойовикам близько 75-ти осіб, оскільки частина людей відмовилася повертатися на окуповані території.

Крім того, були й ті, хто не приїхав до пункту пропуску. Це 43 особи, які вже відбули покарання, звільнилися з-під варти й не захотіли повертатися на непідконтрольні Києву території.

Повідомляється, що серед звільнених бойовиками є ультрас Владислав Овчаренко, Артем Ахмеров, контрактник Валентин Богдан та блогер Едуард Неделяєв.

Другий етап передачі заручників пройшов уже на території так званої "ДНР", де з полону бойовиків звільнили 58 осіб. Київська влада замість анонсованих 207-ми людей віддала 165 чоловік.

Цей обмін полоненими став наймасштабнішим від початку конфлікту на Донбасі. Звільнених співвітчизників уже встиг привітати Президент України Петро Порошенко.

Зазначимо, що обмін відбувся завдяки особистим зусиллям лідера руху "Український вибір – право народу" Віктора Медведчука. Він разом із Патріархом Кірілом попросив президента Росії Володимира Путіна посприяти в діалозі щодо обміну полоненими з представниками самопроголошених республік.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram