"Укрпошта" поступово виходить на фінансовий ринок
Загрузка плеера...

"Укрпошті" дозволили надавати фінансові послуги населенню і працювати у державних та міжнародних платіжних системах. Відповідне розширення прав поштового оператора закріплено у постанові національного банку. Документ набув чинності 27 грудня.

"Укрпошта" займатиметься лише переказами коштів у національній валюті, інші банківські операції залишаться для організації недоступними. Відкривати рахунки для клієнтів організація також не буде. Втім, поки що поштовий оператор не може проводити фінансові операції. Спершу компанія має отримати ліцензію від НБУ на переказ коштів небанківською установою. Дозвільний документ можуть відкликати у тому разі, якщо "Укрпошта" втратить статус національного оператора.

В НБУ зазначили, що вирішили розширити права поштової компанії, аби "розширити можливість доступу населення до фінансових послуг" та стимулювати розвиток безготівкових розрахунків.

Нагадаємо, керівництво "Укрпошти" заявляло, що перетворить відділення компанії на фінансово-логістичні центри. У компанії хочуть отримати право відкривати ощадні та розрахункові рахунки, а також запровадити картки. У Нацбанку до такої ініціативи ставляться негативно, адже для всіх цих дій потрібно отримати повноцінну банківську ліцензію, що передбачає гарантування вкладів та конфіденційності. Асоціація банків України і Європейська бізнес асоціація також виступають проти того, щоб "Укрпошта" здійснювала банківську діяльність.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram