За 2017 рік у Раді кнопкодавили 265 разів
Загрузка плеера...

У 2017 році 73 народних депутатів спіймали на 265 випадках кнопкодавства під час голосування у Верховній Раді України. Таку статистику оприлюднили активісти громадського руху "Чесно".

Найбільше випадків неперсонального голосування зафіксовано у представників групи "Партія "Відродження". Її представники порушили закон 75 разів. На другому місці – "Блок Петра Порошенка". У фракції Президента зафіксовано 55 фактів кнопкодавства.

46 разів неперсонально голосували депутати від "Народного фронту". За представниками групи "Воля народу" помічено 41 випадок неперсонального голосування.

Серед народних обранців найбільше закон порушив член групи "Відродження" Антон Яценко. На його рахунку не менше 23-х кнопкодавств. При цьому він часто голосує відразу за декількох колег.

На другому місці нардеп від "БПП" Андрій Шинькович. Він здійснив мінімум 17 порушень. Потрапив у першу трійку і Василь Гуляєв із "Відродження". Він обходив закон 13 разів.

Також у громадському русі наголосили, що у 2017 році нардепи кнопкодавили найбільше за це скликання. Найактивніше вони робили це у листопаді та грудні. Тільки за ці два місяці помічено 72 порушення.

Як відомо, стаття 85 Конституції України зобов’язує народних обранців голосувати особисто. Проте чинне законодавство не передбачає санкцій щодо депутатів за порушення цієї норми.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram