Опубліковано законопроект про антикорупційний суд
Загрузка плеера...

На сайті Верховної Ради опублікували президентський законопроект про антикорупційний суд. Документ визначає правила роботи Вищого антикорупційного суду та вимоги до суддів.

Відзначимо, законопроект 7440 було подано до парламенту у п'ятницю. Зараз над ним працюють у Комітеті з питань правової політики та правосуддя. Так званий президентський законопроект передбачає, що юрисдикція Вищого антикорупційного суду поширюється на всю територію України. Цей орган має не лише виносити вироки, а й контролювати процес досудового розслідування.

У документі також визначено вимоги, яким мають відповідати служителі Феміди. Так, до антикорупційного суду можуть входити лише громадяни України, які досягли віку 35 років. Крім того, посадовці повинні мати досвід правової та антикорупційної роботи.

Документ було внесено після того, як народні депутати відкликали попередній законопроект, що передбачав створення антикорупційних палат при нинішніх судах. Цей документ забракувала Венеціанська комісія. Втім, президентський варіант також не задовольнив деяких експертів. В українському представництві антикорупційної організації Transparency International заявили, що деякі положення президентського законопроекту не відповідають рекомендаціям "Венеціанки". Зокрема, активісти хочуть розширити повноваження Громадської ради доброчесності, яка, за президентським документом, має виконувати дорадчі функції.

Створення антикорупційного суду є однією з ключових вимог Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram