"Нафтогаз" роз'яснив відносини з "Газпромом"
Загрузка плеера...

У "Нафтогазі" розповіли, як саме зміняться розрахунки з російський "Газпромом" після рішення Стокгольмського арбітражного суду. Комерційний директор корпорації Юрій Вітренко заявив, що тепер Москва має платити Україні за транзит у 2-3 рази більше, ніж може отримати від продажу палива.

Крім того, у "Нафтогазі" не відкидають можливість закупівлі газу у Росії. Справа в тому, що у Стокгольмі змінили правила розрахунку між державами. Відтепер у вартість не включатимуть витрати на транспортування газу до українсько-російського кордону, і Київ може платити лише за отримане паливо. Вітренко відзначив, що це може бути дешевше, ніж закупівля газу у західних сусідів (Словаччини або Німеччини), адже ринкова ціна європейського газу включає витрати на транспортування палива.

Втім, у "Нафтогазі" додали, що на рішення про можливі закупівлі російського газу впливатимуть не лише економічні, а й політичні фактори. У корпорації стверджують, що ще не розглядали це питання. Відзначимо, за інформацією "Укртрансгазу", Україна не імпортує газ із Росії уже більше двох років.

Нагадаємо, тиждень тому у "Нафтогазі" повідомили, що після розгляду спору щодо вартості газу Стокгольмський суд виніс рішення на користь України. Зараз у компанії розраховують, що шведський арбітраж підтримає і другий позов, який пов'язаний з умовами транзиту палива. Якщо арбітри стануть на бік Києва, то "Нафтогаз" зможе отримати від 6 до 16 млрд дол.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram