Уряд збільшить держборг через зрив приватизації
Загрузка плеера...

Уряд не впорався із програмою приватизації і тепер збирається позичити 14 млрд грн. Справа в тому, що у дохідну частину бюджету було закладено одержання прибутку від продажу державних об'єктів. Чиновники сподівалися отримати близько 17 млрд грн.

Проте, оскільки продати державні підприємства не вдалося, гроші до бюджету не надійшли. У Кабміні вирішили заповнити "діру", випустивши облігації державної позики. Кабінет Міністрів ухвалив відповідне розпорядження про збільшення джерел фінансування бюджету. У документі зазначено, що до такого кроку уряд вдався, аби дотриматись граничного дефіциту державного бюджету.

Погодити зміни з профільним комітетом Верховної Ради має Міністерство фінансів. Відзначимо, на кінець осені сукупний державний і гарантований державою борг України становив 76,3 млрд дол. (понад два трильйони гривень).

Попри цьогорічні низькі темпи приватизації у Фонді державного майна розраховують наступного року залучити близько 22 млрд грн.

Раніше голова Європейського банку реконструкції та розвитку Шевкі Аджунер заявляв, що масштабна приватизація державних підприємств має стати головною реформою 2018 року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram