МВФ незадоволений підвищенням пенсій і зарплат
Загрузка плеера...

У Міжнародному валютному фонді розкритикували держбюджет-2018. Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що найбільше занепокоєння партнерів викликає зростання видатків. Зокрема, йдеться про збільшення зарплат і пенсійних виплат.

Міжнародні партнери зазначають, що темпи розвитку української економіки відстають від витрат держави. На думку кредиторів, ситуація ускладнюється сповільненням реформ. В МВФ вважають, що непродумана економічна політика загрожує конкурентоспроможності держави і її борговій стабільності.

Представник Міжнародного валютного фонду нагадав, що укладена між Україною та МВФ програма макрофінансової підтримки завершується у 2019 році, і для продовження співпраці Київ повинен вирішити кілька ключових питань. Це і боротьба з корупцією, і приватизація державних об'єктів, і впровадження структурних реформ.

Партнери визначили три цілі, якими має керуватись влада при формуванні податково-бюджетної політики. Це зменшення податкового дефіциту, реорганізація податкової системи і контроль над виплатами пенсій і зарплат. МВФ вважає, що держава повинна спрямовувати більше грошей не на виплати, а на розвиток пріоритетних галузей.

Відзначимо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що наступного року мінімальна заробітна плата виросте до 3723 грн. Крім того, очільник уряду анонсував зростання середньої зарплатні до 10 000 грн.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram