Британія ризикує втратити Гібралтар
Загрузка плеера...

На тлі каталонського та шотландського сепаратизму, а також виходу Сполученого Королівства з ЄС в Європі назріває ще одне територіальне питання – статус Гібралтару.

Де-юре заморське володіння Її Величності займає площу усього шість квадратних кілометрів, проте має величезне стратегічне значення. Той, хто володіє цим шматочком суші, контролює усю протоку, яка з’єднує Середземне море з Атлантичним океаном. До того ж, тут розміщена військово-морська база НАТО. Економічно Гібралтар майже на 100% залежний від Іспанії, а от юридично має підкорятися Британії. Саме через цю колізію і виникає конфлікт.

На референдумі у 2016 році 95% населення території проголосували проти Брекзиту. Брюссель не приховує від Лондона, що Іспанія має право вето на будь-яке рішення щодо Гібралтару. Тож припинення членства у Євросоюзі може обернутися для тамтешніх жителів економічною катастрофою.

Прем’єр Британії Тереза Мей поки дипломатично уникає різких заяв щодо подальшої долі території. А от колишній очільник МЗС Іспанії Хосе Мануель Гарсія-Маргальо прямо говорить, що після Брекзиту прапор його країни над Гібралтаром "стане ближче". З обох сторін час від часу лунають навіть заклики до війни. Проте більш вірогідним є варіант, за якого Іспанія вдруге після 60-х років минулого століття оголосить британським володінням про повну блокаду.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram