Верховна Рада закрилася до 16 січня
Загрузка плеера...

У Верховній Раді відбулося останнє цього року пленарне засідання.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Доброго ранку! Прошу усіх заходити в зал, приготуватися до реєстрації… Зареєстровано 330 народних депутатів. Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим".

Натомість у залі парламентаріїв було явно менше – в останній робочій день під купол на Грушевського дійшли найстійкіші.

Володимир Парасюк, народний депутат України:

"Навіть тридцять деколи не нарахуєте! Навіть двадцять! В останній тиждень не дійшли, бо бюджет прийнятий, зібралися тільки у четвер зміни до бюджету проголосувати і пороз’їжджалися. Так, в принципі, завжди заведено, що у п’ятницю не ходять просто на роботу".

На порядку денному – година запитань до уряду. Депутати не лише ставили питання представникам Кабінету Міністрів, а й слухали слова вдячності від прем’єра.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Я хочу подякувати "Блоку Петра Порошенка" і Артуру Герасимову, керівнику фракції Дуже дякую тобі, Артур, за співпрацю. "Народний фронт", шановні колеги, дуже дякую вам за співпрацю і Максиму Бурбаку, керівнику фракції. Олег Валерійович Ляшко, я хочу і вам подякувати за вашу критику, за пропозиції, які лунають на адресу уряду, зауваження. Але хочу подякувати вам за вашу державницьку позицію. Я думаю, при всьому тому напорі і накалі ви завжди приймаєте державну позицію, що робить Україну кращою. Дуже дякую вам і вашій фракції за непрості дискусії, але за підтримку важливих рішень. Дякую вам, Олег Валерійович. Хочу подякувати колегам з "Батьківщини" і колегам із "Самопомочі". На жаль, немає колег в "Опозиційному блоці" – я не пам’ятаю, щоб вони щось добре допомагали підтримувати, але хочу сказати, друзі, що у вас є шанс у 2018 році статі кращими, і привносити благополуччя в українську економіку й українську державу".

Після години запитань до уряду депутатів у раді стало ще менше (125-130).

Напередодні парламент затвердив новий календарний план на наступний рік. У січні 2018-го депутати працюватимуть у пленарному режимі один тиждень замість двох. Парламент скасував засідання з 22 до 26 січня 2018 року – цей тиждень депутати мають відпрацювати у фракціях та комітетах. Офіційна причина змін графіку роботи Верховної Ради – засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Павло Кишкар, член Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради:

"Дивним чином рішення комітету було викривлено, і в січні залишиться лише один робочий тиждень. Дуже шкода, я голосував, наприклад, проти такого календарного плану. Наполягаю на тому, щоб залишити ті два тижні. Хочете – змінюйте дати… Ми зробили все можливе, щоб українська делегація в ПАРЄ мала всі можливості участі, і для того, щоб воно не пересікалося з календарним планом, пленарним тижнем. Той календарний план, який був підготовлений комітетом, власне, треба і підтримувати".

О другій народні депутати розійшлися з парламенту остаточно, не ухваливши жодного рішення. Наступного разу під куполом Ради вони зберуться вже 16 січня 2018 року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram