Знецінення гривні триває. Чи буде долар по 30?
Загрузка плеера...

Не встиг упасти, а вже знову зріс. Попри тимчасове здешевлення, долар знову додає в ціні. Готівковий курс американської валюти в обмінниках наразі складає понад 28 гривень (28,06 грн/дол.).

Серед причин такого коливання експерти називають неправильну політику Національного баку України й уряду. Водночас фахівці зазначають, що це зручний і швидкий спосіб наповнити державний та місцеві бюджети наприкінці року.

Андрій Новак, голова Комітету економістів України:

"Те, що в кінці року девальвація вийшла за межі бюджетного показника 27,2 грн за дол., – це наслідок загравань з політикою так званого плаваючого курсу. В умовах економічної кризи політика плаваючого курсу призводить до падіння курсу. Те, що чинний уряд, як і попередній, всі економічні питання вирішив закривати через девальвацію, це дуже зручно. З одного боку, іде наповнення центрального і місцевих бюджетів через інфляційний ефект. По-друге, задовольняються апетити наших експортерів, вони ж головні фінансово-промислові групи, вони ж головні політичні групи".

Ще однією з причин здорожчання долара може бути надмірне підвищення зарплат та розрекламоване урядом осучаснення пенсій.

Андрій Новак, голова Комітету економістів України:

"Вплинуло і надмірне підвищення зарплат, так зване осучаснення пенсій у тих темпах, які не відповідають темпам росту реальної економіки у 2%, який ми маємо на 2017 рік".

На переконання економіста Андрія Новака, нинішня девальвація є штучною. Проте 28 гривень за один американський "зелений" – можливо, це ще не кінець.

Андрій Новак, голова Комітету економістів України:

бюджет на наступний рік закладено подальшу девальвацію гривні до 30,1 грн за дол. на кінець 2018 року. Це говорить про те, що уряд разом із НБУ й далі ідуть дорогою штучної девальвації гривні. До кінця 2017 року, на жаль, швидше за все, девальвація буде тривати. НБУ, як завжди, знайде сміхотворне пояснення, що наближаються свята. Подібних сміхотворних пояснень ми бачили багато. Залишилося пояснювати девальвацію гривні тим, що прийшла зима, випав сніг чи вдарив мороз".

На думку деяких аналітиків та економістів, уже в січні-лютому наступного року вартість американської валюти може скласти 29-29,5 гривень.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram