Суд повернув котельні громаді смт Коцюбинське
Загрузка плеера...

Київський апеляційний господарський суд повернув у власність громади котельні селища Коцюбинське, що біля Києва.

Суддя:

"Київський апеляційний господарський суд постановив: апеляційну скаргу ПраТ "Коцюбинські тепломережі" залишити без задоволення".

Як відомо, у Коцюбинському тривалий час є проблеми з опаленням. Усе тому, що приватна компанія "Мастер-Енерго", яка постачає тепло громадянам, два роки збирала з населення кошти, але не робила відрахування "Нафтогазу". Тому приватній компанії не давали лімітів блакитного палива. Влітку товариство з обмеженою відповідальністю через центр КП Київської облради "Готово" ще й приватизувало котельні на ПрАТ "Коцюбинські тепломережі".

Люди разом із селищним головою Ольгою Матюшиною вирішили повернути котельні у власність громади у судовому порядку. На захист інтересів громади селища Коцюбинське до Феміди звернулася прокуратура Київської області. Суд першої інстанції ухвалив рішення на їхню користь. Проте представники приватної компанії подали апеляційну скаргу. У Київському апеляційному господарському суді майже три тижні тривав розгляд цієї справи. Зрештою, 14 грудня служителі Феміди відмовили приватному підприємству в апеляції.

Роман Шестопалов, юрист:

"Ми отримали рішення Київського апеляційного господарського суду, відповідно до якого апеляційна скарга представників ПраТ "Коцюбинські тепломережі" була відхилена, та ухвалене нове рішення, згідно з яким установчий договір про створення ПраТ "Коцюбинські тепломережі" визнано повністю недійсним. Тобто в цьому випадку діє реституція: кожна зі сторін, яка була учасником правовідносин повертається у той стан, у якому вона була до оформлення договірних зобов'язань".

Проте, як зауважила селищний голова Ольга Матюшина, поки зарано робити остаточні висновки. Адже постанова може бути оскаржена в касаційному порядку упродовж 20 днів із дня набуття нею чинності.

Ольга Матюшина, голова смт Коцюбинське:

"Фактично майно належить територіальній громаді, і суд відновив справедливість. Ми повернули майнові права. Тепер треба упорядкувати реєстраційні дії. Те, що касація буде, я більше, ніж упевнена. Опоненти подадуть, це їхнє право".

Юристи також не виключають, що ПраТ "Коцюбинські тепломережі" може звернутися до новоствореного Верховного суду, щоб оскаржити рішення Київського апеляційного господарського суду.

Та навіть після останнього рішення, без казусів не обійшлося. Зі слів очевидців, представники приватної компанії спробували проникнути на територію однієї з котелень.

Роман Шестопалов, юрист:

"Представники ПраТ "Коцюбинські тепломережі" намагалися зайти у приміщення котельні, тобто захопити її минулої п'ятниці. Але за підтримки населення смт Коцюбинське та після втручання у справу керівництва Ірпінського міськвідділу поліції представники ПраТ "Коцюбинські тепломережі" покинули територію котельні".

Зараз теплопостачання у селищі Коцюбинському здійснюють в аварійному режимі, оскільки триває процедура укладання нових договорів. Адже разом із правом власності громаді дісталися й борги.

Роман Шестопалов, юрист:

"У зв'язку з тим, що ПраТ "Коцюбинські тепломережі" відмовилося у добровільному порядку підписати акти прийому-передачі та передати технічну документацію, треба укладати нові договори з НАК "Нафтогаз" на постачання природного газу. Хочу наголосити, що в "Укропт "Мастер-Енерго" є 10-11 мільйонів боргів, які будуть прийняті під відповідальність Коцюбинської селищної ради, яка і буде розраховуватися за них".

Зважаючи на те, що на носі новорічні та Різдвяні свята, процедура може тривати навіть місяць.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram