ГПУ повинно не доводити, а демонструвати ефективність своєї роботи, - expert view
Загрузка плеера...

22 грудня в постійній рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork - політолог Петро Олещук, який в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу NewsNetwork дав свою оцінку єфективності роботи ГПУ та НАБУ. На його думку, причиною активізації обшуків  представниками ГПУ та НАБУ є бажання покращити статистику, але існує достатньо серйозна проблема, яка полягає у відсутності ефективності роботи правоохоронних структур.

Петро Олещук, політолог:

"Я вважаю, що причиною активізації обшуків представниками ГПУ та НАБУ є безперечне бажання покращити статистику та елементи політичного тиску. Ні для кого не секрет, що правоохоронні структури протягом всього періоду незалежності використовувалися, у тому числі, з метою політичного тиску. Тому це необхідно враховувати та розуміти, що незважаючи на всі реформи, ми, на жаль, не можемо говорити про існування незалежної від політичного тиску правоохоронної системи, а це є певний об’єктивний факт. 

Якщо говорити про їх діяльність у 2018 році, то існує достатньо серйозна проблема, яка полягає у відсутності ефективності роботи правоохоронних структур. У першу чергу, це стосується ГПУ, оскільки вони перебувають у стані збереження своїх повноважень, які згідно з новою системою українського правосуддя, мають бути суттєво обмежені, принаймні після створення ДБР. Також треба розуміти, що ГПУ продовжує проводити слідство по найбільш резонансних справах, які також пов’язані з минулою владою, а саме Януковичем та його оточенням.  Якщо дивитись на цю проблему об’єктивно, то на сьогоднішній день ГПУ завалила як справу Януковича, так і справи, пов’язані з розслідуванням на Майдані.

Останнім часом адвокати зі сторони "Беркута" переходять у наступ, тому що з’являються нові документи, які можуть розглядатися в якості своєрідного контрнаступу. Якщо взяти відомий фільм італійських авторів, в якому було записано інтерв’ю з так званими "грузинськими снайперами", то ГПУ це проігнорувала, але вона повинна була зробити хоча б спроби, щоб їх допитати.

Тому, що стосується суду над Януковичем у питанні державної зради, то фактично щось довести у цій справі ГПУ не може, через певні об’єктивні причини. Всі докази зводяться до підписання Януковичем знаменитого листа на адресу Путіна, але об’єктивно ніхто не може представити оригінал цього документа та допитати Януковича. Тому об’єктивно є дуже серйозні проблеми та діри, які необхідно закривати та не доводити, а саме демонструвати високу ефективність роботи".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram