Наказ про заборону 458 жіночих професій скасовано
Загрузка плеера...

Український уряд скасував наказ про заборону 458 жіночих професій, що надало змогу частково позбутися дискримінації за ознакою статі. Про це повідомила Світлана Войцеховська, співголова Міжфракційного депутатського об'єднання "Рівні можливості" та одна з ініціаторів скасування відповідного наказу.

За словами політика, таке "рішення є справді історичним кроком".

"Жінки не мали права працювати в багатьох галузях економіки, таким чином це звужувало їх економічну діяльність і, звичайно, вони не могли далі просуватися в своїй кар’єрі", - заявила Войцеховська.

Нардеп розповіла, що окрім економіки була заборона й на діяльність у гірничій галузі, металургію, хімічне виробництво. Жінки мали обмеження і на військову службу, правоохоронну діяльність, галузі харчового виробництва, транспорту, зв'язку та сільського господарства.

Варто зазначити, що на офіційному сайті Адміністрації Президента України зареєстрована петиція із проханням зробити обов'язковою військову службу для жінок.

У зверненні сказано, що "у зв’язку з необхідністю дотримання гендерної рівності та припинення дискримінації чоловіків, в державі Україна потрібно прийняти закон про проходження обов’язкової військової служби жінками".

Для того, щоб петицію розглянув Президент, вона має набрати 25 тисяч голосів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram