"Партійне рабство" визнане неконституційним
Загрузка плеера...

Конституційний суд України ухвалив рішення визнати дозвіл на виключення кандидатів у народні депутати з партійних списків вже після дня волевиявлення таким, що не відповідає Основному Закону. Відповідно, дві поправки, внесені Верховною Радою до виборчого законодавства 16 лютого 2016 року, втрачають свою чинність.

Серед журналістів та громадських активістів норми були відомі як "закон про партійне рабство". Згідно з ним, з’їзд партії, яка подолала прохідний бар’єр до парламенту, міг легко коригувати список своїх кандидатів після виборів, але до того моменту, як ЦВК офіційно визнає їх обраними. Тобто, теоретично існувала ймовірність, що люди проголосували за одних, а депутатами стають інші. Судді вирішили, що це грубе порушення гарантованих принципів народовладдя та верховенства права, а також свободи політичної діяльності і вільних виборів.

Зазначимо, що Конституційний Суд розглядав правомірність поправок до законодавства за зверненням одразу 49 народних депутатів України. Раніше "партійне рабство" критикували у Парламентській асамблеї Ради Європи та численних правозахисних міжнародних організаціях.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram