Каталонці знову підтримали ідею незалежності
Загрузка плеера...

У Каталонії завершилося голосування на дострокових виборах до парламенту. Згідно з попередніми офіційними підсумками, вибори пройшли з рекордною явкою – близько 82%. Серед лідерів виявилися представники трьох політичних партій, які виступають за самостійність регіону.

Найбільше голосів набрала ліберальна партія "Громадяни - Громадянська партія", яка підтримує євроінтеграцію. Її представники отримають 37 депутатських мандатів в парламенті. Та попри це їм не вдасться сформувати коаліційну більшість.

Друге і третє місця посіли коаліція "Разом за Каталонію", яку очолює екс-голова уряду автономії Карлес Пучдемон, та "Ліві республіканці Каталонії". Вони отримають 34 і 32 місця в парламенті відповідно.

Також за підсумками виборів ще чотири мандати отримає партія "Кандидатура народної єдності". Її члени також виступають за самостійність регіону.

Пучдемон, який наразі перебуває у Брюсселі, назвав підсумки парламентських виборів ляпасом для Мадриду і перемогою автономії над монархією. Адже Іспанія програла у плебісциті, який сама й ініціювала. Також політик закликав скасувати 155-у статтю конституції країни про пряме правління центру.

Нагадаємо, що дострокові вибори в місцевий парламент у Каталонії були призначені після відсторонення від влади Пучдемона, розпуску місцевого уряду і депутатів. За 135 місць боролися 6 політичних партій.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram