У Гаазі завершив роботу трибунал по Югославії
Загрузка плеера...

21 грудня сталася знаменна для Організації Об’єднаних Націй подія – після 24 років роботи завершився Міжнародний трибунал у справах колишньої Югославії. У Гаазі відбулася офіційна церемонія закриття наймасштабнішого судового процесу кінця XX – початку XXI століття.

За час слухань трибунал висунув 161-ій особі звинувачення у військових злочинах та злочинах проти людяності, здійснених під час збройних конфліктів на Балканському півострові. 83 чиновники та воєначальники були визнані винними та засуджені до покарання.

Найгучнішими були справи проти колишнього президента Югославії Слободана Мілошевича, колишнього віце-президента Сербії Воїслава Шешеля, першого президента Республіки Сербської у складі Боснії та Герцоговини Радована Караджича і генерала боснійських сербів Ратко Младича. Усіх чотирьох засудили за геноцид та етнічні чистки.

Останнім підсудним став екс-командувач сил боснійських хорватів Слободан Праляк. Трибунал постановив ув’язнити його на 20 років, проте оголошення вироку завершилося драматично. Праляк заявив, що не погоджується з рішенням суддів, після чого прямо у залі засідання випив отрути. Внаслідок цього генерал помер.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram