У Раді блокували трибуну через газові лічильники
Загрузка плеера...

У останній повноцінний робочій день Верховної Ради у цьому році, народні депутати від декількох фракцій заблокували парламентську трибуну. Вони вимагали негайно прийняти рішення про встановлення лічильників на газ у квартирах.  У вівторок Верховна Рада провалила голосування за законопроект, яким вносяться зміни до порядку встановлення споживачам приборів обліку природнього газу.

Олена Бабак, заступник голови комітету ВР з питань будівництва, містобудування та ЖКГ:

"Пропозиція є такою – проголосувати без обговорення. І забути, і дати людям нормально врегульовано питання обліку газу з першого січня. Тому що першого січня відповідно до закону газові компанії прийдуть і просто відключать газ, вимагаючи від людей, щоб стояв будинковий лічильник газу і щоб люди забули про квартирні лічильники, які надають людям справедливість у споживанні".

Парламент не міг дійти згоди щодо порядку голосування законопроектів. Спікер пропонував негайно перейти до розгляду змін у бюджет на наступний рік.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Зараз стоїть на порядку денному усунення неузгодженостей у тексті закону про бюджет і про збалансованість бюджетних находжень. Якщо ви думаєте говорити мовою шантажу, то так не буде. Я прошу приготуватися до голосування, прошу зайняти робочі місця".

Натомість, опозиціонери висловили побоювання, що після такого голосування депутати розійдуться з сесійної зали і для ухвалення подальших рішень забракне голосів. Депутати продовжили блокувати трибуну, інші виступали зі своїх місць. Врешті, головуючий задовольнив вимоги блокувальників. Парламент заборонив встановлення загальнобудинкових газових лічильників без згоди співвласників багатоквартирного будинку. Законопроект підтримали 325 народних депутатів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram