Гонтарева залишається головою НБУ до наступного року
Загрузка плеера...

Голова НБУ Валерія Гонтарева фактично залишається на посаді до наступного року. Питання про її відставку та призначення нового керівника національного регулятора, попри оптимістичні анонси представників коаліції та вимогу двох опозиційних фракцій, на порядку денному парламенту так і не з’явилося.

Сергій Березенко, заступник голови фракції "БПП": 

"Це питання до голови Верховної Ради. Велика кількість законів, які сьогодні розглядаються, важливих, напевне, не дозволяють пройти по процедурі і розглянути це питання. Але, я думаю, це питання буде вирішено у перші дні роботи після Різдвяних свят".

Згідно з Конституцією, голова НБУ призначається та знімається з посади за поданням Президента України, але жодних документів до профільного комітету Верховної Ради в останні дні роботи парламенту перед Новим роком не надходило.

Павло Різаненко, член комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності: 

"Так як немає подання президента, то комітет, відповідно, нічого не розглядав. Як тільки буде подання президента щодо нової кандидатури голови правління, то комітет збереться".

Попри це, ні для кого з депутатів не секрет, хто ж може стати наступником Гонтаревої у НБУ. У кулуарах ведуть мову виключно про 2-х осіб – це чинний виконувач обов’язків Яків Смолій або банкір Володимир Лавренчук.

Ігор Луценко, народний депутат України:

"Меншою мірою Лавренчук, більшою мірою Смолій, вони підпадають. Все одно буде фарватер президента, можливо, менш радикально корупціогенний, як Гонтарева і Рожкова, цей дует. Але все одно ми бачимо – ніхто розслідувати злочини попередників не буде. Викривати, здавати ніхто нікого не буде. І це, мабуть, головна умова, щоб призначити наступного голову Національного банку України".

Перед відставкою голови Нацбанку народні депутати хочуть почути звіт Гонтаревої про діяльність на посаді.

Юрій Одарченко, народний депутат України: 

"Вчинено ряд злочинів, про які мусить знати українське суспільство. Ми також вимагаємо звіту НАБУ по цій ситуації. І сподіваємося, що у п’ятницю вони все таки прозвітують по ситуації у Національному банку".

Нагадаємо, що окрім відставки голови НБУ, парламент вже декілька місяців не може вирішити цілу низку кадрових питань.

Андрій Іллєнко, народний депутат України: 

"Скільки у нас ключових державних посад без повноцінного керівника? Це Національний банк, Центральна виборча комісія, міністр аграрної політики, міністр інформаційної політики, омбудсмен. І це ще не повний список. Тобто у нас, я так розумію, багато кому вигідна ситуація, коли нема повноцінного керівника, є якісь тимчасові "в.о.". І тому можна робити весь час вигляд, що ніхто не несе ніякої відповідальності. І така от схема, по суті, відбувається".

Нагадаємо, Валерія Гонтарева подала заяву про відставку 10 травня і вже 7 місяців перебуває у відпустці, чекаючи на рішення Верховної Ради.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram