"Жуляни" готові до нової біометричної системи
Загрузка плеера...

В аеропорту "Жуляни" Державна прикордонна служба представила нову систему фіксації біометричних даних.

Інформація з носіїв автоматично передаватиметься до Національної системи верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Нова система стане однією з частин автоматизованого прикордонного контролю.

Перелік країн, громадяни яких повинні будуть проходити обов'язкову фіксацію, затвердило Міністерство закордонних справ. До списку входить 71 держава, серед яких Російська Федерація, Шрі-Ланка, Бангладеш, Індія, Афганістан та інші, які зарахували до категорії ризику. Щодо решти іноземців – прикордонники самі визначатимуть необхідність проходження біометричного контролю за результатами аналізу та оцінки ризиків.

Крім того, тепер інспектори прикордонної служби перевірятимуть відомості про особу ще й через базу Інтерполу. Також нова система буде пов’язана з Національною поліцією та Службою безпеки України.

Від фіксації біометричних даних звільняються глави держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, особи до 18-ти років, круїзні туристи та посадовці.

Система почне діяти з 1 січня 2018 року, але, враховуючи складність проекту, його не зможуть запустити по всій території кордону відразу. Планують почати зі столичних міжнародних аеропортів та в пунктах пропуску на українсько-російському кордоні.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram